2765 BROCKETT RD

MIMS, Florida 32754 · Brevard County · Parcel 21 3508-00-39

$94 330
Assessed Value
$118 180
Market Value
Annual Tax
$69 330
Taxable Value
Ownership
OwnerMC SWAIN, JAMES D
Mailing Address2765 BROCKETT RD MIMS FL 32754
Property Details
Year Built1999
Living Area1 728 sq ft
Lot Size58 806 sq ft
Use Code002
Valuation Breakdown
Land Value$34 000
Just (Market) Value$118 180
Assessed Value$94 330
Exemptions-$25 000
Taxable Value$69 330